Startuoja XXI-asis Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas

2022-08-01

Startuoja XXI-asis Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas

Rugpjūtis prasideda kartu su Tarptautiniu kaulinio porceliano simpoziumu! Jo metu tarptautinė menininkų komanda Kaune kurs meno kūrinius iš kaulinio porceliano. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvės taps kūrybine, eksperimentinių dirbtuvių platforma, kurioje rugpjūčio 01-18 d. bruzdės keramikai ir kitų sričių menininkai. Šių metų tema – „Porceliano miestas” dedikuota Kauno miesto porceliano istorijai, tampriai susijusiai su dailiosios keramikos gamykla „Jiesia“ – vieta, kurioje prasidėjo pirmieji kaulinio porceliano simpoziumai. Dalyviai reflektuos post-industrinio keramikos meno ir dizaino temomis, kūrybos rezultatus bus galima išvysti Kauno centriniame pašte – parodos atidarymas planuojamas š.m. rugsėjo 29 d.

Šių metų kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai – pasaulyje vertinami keramikai Sabrina Basten (Vokietija), Monika Patuszynska (Lenkija), Alison Safford (JAV), Janina Myronowa (Lenkija/ Ukraina), Jurgita Jasinskaitė (Lietuva), Ming-Miao Ko (Belgija), Jānis Kupčs (Latvija), Viktória Maróti (Vengrija), fotomenininkas ir dizaineris Liudas Parulskis (Lietuva). Simpoziumo metu menininkai pristatys savo kūrybą simpoziumo dalyvių kūrybos vakaruose, rugpjūčio 4, 9 ir 11 dienomis VDA Kauno fakultete, Kuzmos gatvelėje, atvirojoje galerijoje „Arterija“. Su kūrybos procesu bus galima susipažinti ir visiems norintiems (tik su išankstine registracija), vyks atviros porceliano dirbtuvėse – edukaciniai užsiėmimai parodos metu.

Parodą Centriniame Kauno pašto pastate lydės teminė ekspozicija, apžvelgianti Kauno porceliano istoriją, „Jiesioje“ kurtus porceliano indus ir mažo tiražo dizaino pavyzdžius, Kauno dailės instituto keramikos ir porceliano katedros sukurtus indų, servizų projektus. Šią parodą pavadintą „Kaulinio porceliano dizainas Lietuvoje – „Jiesia“ tyrimas“, kuruoja dr. Rokas Dovydėnas. Parodoje apžvelgiamas trumpas fabriko klestėjimo laikotarpis nuo 1978 m. iki 2006 m., kai pradėti gaminti pirmieji kaulinio porceliano indai iki pat fabriko bankroto.

Kaulinis porcelianas – tai viena iš labiausiai vertinamų porceliano rūšių. Jo sudėtyje yra ugniai atsparus kaolinas, lauko špatas, smėlis ir kalcis, išgaunamas iš galvijų kaulų pelenų. Būtent tai lemia kaulinio porceliano pavadinimą ir savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir baltas. Iš jo galima galima išgauti labai plonus gaminius, tačiau tuo pačiu metu tai yra labai įnoringa medžiaga, reikalaujanti profesionalių darbo technikos įgūdžių. Simpoziumo dalyvius konsultuos, jų darbų technologine puse rūpinsis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Remigijus Sederevičius.

Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir projekto partneris – Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

 

Daugiau informacijos: www.porcelianosimpoziumas.lt, www.facebook.com/porcelianosimpoziumas

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020