Kultūra visiems / prieinamumas

Geras dizainas įgalina, blogas – tampa kliūtimi

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ yra kelias iš laikinosios į šiuolaiknę sostinę, kuris veda į prieinamą kultūrą visiems: į aplinkos, produktų ir paslaugų dizainą visiems ir laimę.

Palaikome 2011 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucijoje išsakytą mintį, kad „progresas“ yra ne vien ekonominis, bet visų pirma susijęs su žmonių gerove ir laime, kaip fundamentalia žmonijos siekiamybe.

2018 m. tapę tarptautinio tinklo „Dizainas visai Europai“ (ang. Design for All Europe) įsipareigojome dar vienai misijai – prisidėti ir puoselėti prieinamumo ir dizaino visiems kultūrą. Prieinamumo idėjų centre – dizaino prisitaikymas prie žmonių įvairovės. Tai intervencija į aplinką, gaminius ir paslaugas siekiant užtikrinti, kad kiekvienas, nepaisant jo gebėjimų, poreikių, kultūros, amžiaus ar lyties, galėtų visavertiškai dalyvauti įvairiose socialinėse ir kultūrinėse veiklose.

2019 m. parengėme prieinamumo gidą „Kultūra visiems“. Tai yra „Dizainas laimei“ ceche gimęs pirmasis bandymas sudėlioti svarbiausią prieinamumo kultūros gramatiką, apibrėžti sąvokas, suguldyti rekomendacijas ir naudingas nuorodas.

Tai ne tik gidas, galintis padėti kultūros erdves objektus ar renginius pritaikyti plačiai auditorijai, taip pat ir žmonėms su negalia. Tai kartu ir pakvietimas visiems – ypač kultūros organizacijoms – dalintis patirtimi, pildyti, koreguoti, o svarbiausia diegti praktikoje – šventėje ir kasdienybėje.

Leidinye taip pat sudaryta ir pateikta ženklinimo sistema ir ženklinimo gairės, kurios padės suorganizuoti erdves, kad būtų jose lengviau orientuotis, lengvai ir savarankiškai judėti.

Kviečiame NEMOKAMAI naudoti ženklinimo sistemą savo reikmėms – internetinėse svetainėse, reklaminiuose lankstukuose, afišose, kultūrinių objektų interjere ir eksterjere.

Šią universalią ženklinimo sistemą sukūrė ir padovanojo dizaino agentūra „Critical“.

https://prieinamumas.lt 

daugiau

Klaida: Kontaktų forma nerasta.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Partneriai

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020