Dažniausiai užduodami klausimai

 

Prieinamumo gidas

 

Mes aktualizuojame, kalbame, kviečiame dalyvauti visą miestą, visuomenę ir verslą. Siekiame, kad mūsų renginiai būtų prieinami kuo platesnėms žmonių grupėms.

Šią universalią ženklinimo sistemą ir prieinamumo gido leidinį inicijavo Kaunas 2022 programa „Dizainas laimei“, o ženklinimo sistemą visuomenei sukūrė ir padovanojo dizaino agentūra „Critical“.

Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys, skirtas kultūros organizacijoms, objektų valdytojams ir renginių organizatoriams. Juo siekiama kultūros objektus ir renginius padaryti prieinamesnius visoms visuomenės grupėms, ypač – specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

Tai įrankis, skirtas informuoti negalią bei specialiuosius poreikius turinčius žmones apie kultūros įstaigų ir renginių pasiekiamumą bei jų teikiamo turinio naudojimosi galimybes.

Prieinamumo gidą galite naudoti ir taikyti pagal poreikį nemokamai. Daugiau informacijos rasite: https://prieinamumas.lt/.

Norime padėti kultūros erdves ir renginius pritaikyti visuomenei, tarp jų ir žmonėms su negalia. Leidinyje sudaryta ir pateikta ženklinimo sistema bei ženklinimo gairės, kurios padės organizuoti renginius ir pritaikyti erdves, kad jose būtų lengviau orientuotis, lengvai ir savarankiškai judėti.

Ženklinimo sistemą galima naudoti ne tik įvairių kultūrinių renginių metu, reklamose, afišose, interneto svetainėse, kultūrinių objektų interjere ir eksterjere, bet ir visose kitose viešose ar privačiose vietose ir veiklose.

Prieinamumo ženklinimo sistemą jau naudoja mūsų partneris Kauno kamerinis teatras. Prieinamumo gidą ir visą kitą svarbią informaciją rasite šiais adresais: http://dizainaskaune.lt/kultura-visiems-prieinamumas/ bei https://kaunas2022.eu/prieinamumo-gidas.

 

Nemuno7

 

Ne, 2022 metais projektas bus Zapyškyje, Kauno rajone. Vėliau tikimasi laivą plukdyti į kitus Kauno rajono miestelius, esančius šalia Nemuno.

Pagrindinis projekto „Nemuno7“ finansuotojas yra Kauno rajono savivaldybė. Ji taip pat yra ir projektui būtinos infrastruktūros Zapyškyje projektuotoja bei finansuotoja.

Projekto autorius yra Gediminas Banaitis-Skrandis [Kaunas 2022], architektė Sigita Kundrotaitė-Savickė [Hito.lt], o projektą įgyvendina Kaunas 2022 partnerės VŠĮ „Ars Futuri“ vadovė Asta Ivanauskienė ir jos komandos narė Gabrielė Lenkauskaitė.

Laive planuojama labai įvairi socialinė, kultūrinė veikla: nuo vaikų edukacijų iki specialistų konferencijų, nuo virtualaus muziejaus iki menininkų parodų, nuo koncertų iki performansų, nuo menininkų rezidencijų iki įmonių reprezentacinių įvykių. Laivas veiks kaip landšafto dizaino ir šviesų meno objektas, kaip vietos ūkinių veiklų istorijų pasakotojas, naujas Kauno rajono turistinis traukos objektas.

Tai yra 1965 m. tuometinės Čekoslovakijos statybos upių žemkasė, kurią dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos planavo utilizuoti. Kaunas 2022 ir „Ars Futuri“ nusprendė šį laivą išsaugoti ir paversti plaukiojančiu žaliuoju parku, kuris veiktų kaip vieša visuomenei vieta, tinkama renginiams ir kūrybai.

Nors daugelis mano, kad šis pavadinimas susijęs su adresu, taip nėra. „Nemuno7“ yra dabartinis žemkasės pavadinimas, todėl nuspręsta jo nekeisti.

 

Landšafto dizaino festivalis MAGENTA

 

Jau sudaryta apie 70 % 2022 metų programos, tačiau organizatoriai yra atviri pasiūlymams ir laukia suinteresuotų kūrėjų, dalyvių informacijos ir pasiūlymų.

Landšafto dizaino festivalis „Magenta“ vyks 2022 m. rugsėjo 9–25 d.

Festivaliu siekiama sukurti dialogą tarp visuomenės, valdžios, verslo ir želdinių specialistų, dizainerių, architektų, kad jie ieškotų sveikesnių sprendimų, gerinančių miesto ir gamtos santykį.

Madženta – ypatinga spalva. Ją geriau atskiria spalvinės regos sutrikimų turintys žmonės. Siekiant didesnio prieinamumo, įvairiose diagramose vietoj raudonos spalvos naudojama madženta. Svarbu ir tai, kad madženta iš tiesų neegzistuoja: ją sukuria mūsų smegenys, bandydamos interpretuoti matomą dviejų spalvų – raudonos ir mėlynos – mišinį. Be to, pastebėta, kad augalams madženta [raudona ir mėlyna šviesa] iš viso šviesos spektro patinka labiausiai. Tai tik kelios priežastys, kodėl festivalis taip pavadintas.

Būsimo festivalio tema – taktinis urbanizmas. Ja siekiama svarstyti apie trumpalaikes žalias intervencijas į miesto gyvenimą ir aplinką, apie ilgalaikį šių intervencijų poveikį ir panagrinėti sudėtingų bei visuomenei reikšmingų veiksmų poreikį. Taktinio urbanizmo intervencijos – kūrybingas ir žaismingas būdas pagyvinti miesto erdves, įtraukti miesto gyventojus į aktyvias veiklas, susijusias su aplinka, želdiniais ir urbanistiniais elementais.

Festivalio programa siejama su taktiniais urbanistiniais kūriniais ir tarpdisciplininiu menu, apjungiančiu dizainą, architektūrą, istoriją, gatvės meną, biologiją, ekologiją, psichologiją ir kitas disciplinas. Festivalio renginiai yra plataus spektro ir apima edukacijos programas, diskusijas, parodas, ekskursijas, viešų erdvių bei landšafto dizaino objektus.

„Magenta“ provokuoja Kauną tapti ryškiu tarptautiniu landšafto dizaino bei žaliosios urbanistikos centru, laikytis kryptingos tvarios politikos ir siekti Europos žaliosios sostinės vardo.

2022 metais festivalis apims ne tik miesto centrinius rajonus, bet ir visą Kauną.

 

K-Totem

 

„K-Totem“ – tai Kortreiko (Belgija) dovana Kaunui.

„K-Totem“ bus instaliuota 2021 .

Kūrėjams, norintiems teikti idėjas šiam projektui, 2021 metų pabaigoje bus skelbiamas atviras kvietimas.

Tai trimatės  . Tai saviraiškos erdvė vietos grafinio dizaino kūrėjams, iliustratoriams ir kitiems dizaino krypties menininkams, viešinanti Europos kultūros sostinės programą, stiprinanti Kauno kaip dizaino miesto identitetą.

„K-Totem“ sukūrė 15 Kortreike įsikūrusių įmonių, dizaino agentūrų ir mokslo institucijų.

Kortreikas taip pat yra UNESCO Dizaino miesto tinklo narys, todėl jau kurį laiką Kaunas ieškojo bendradarbiavimo galimybių. „K-Totem“ žymi ryšių užmezgimo pradžią.

„K-Totem“ bus instaliuota Steigiamojo Seimo aikštėje, Kaune.

 

Dizaino programa „5×5®“

 

Kaune vykdomo projekto ir Flandrijos įmonių rezultatus bus galima išvysti parodoje, kuri taps Kaunas 2022 dizaino programos dalimi.

Dizaino inovacijų programą „5×5®“ įgyvendina Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyrius, „Designregio Kortrijk“ ir Kaunas 2022 kartu su partneriais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Lietuvos dizaino asociacija. Projektą remia Flandrijos vyriausybė.

„5×5®“ yra kūrybinį mąstymą skatinanti dizaino programa, kurią inicijavo kompanija „Designregio Kortrijk“ (Belgija) ir prekybos rūmai „Voka“ (Vakarų Flandrija). Daugiau nei 40 įmonių , bendradarbiaudamos su dizaino komandomis ir naudodamos šią programą, per pastarąjį dešimtmetį sukūrė naujų produktų bei paslaugų. Šiais metais „Designregio Kortrijk“ plėtojamas „5×5®“ metodas taikomas ir Kaune: juo siekiama padidinti mažų ir vidutinių vietos įmonių konkurencingumą kuriant prasmingus produktus, paslaugas ir gerą dizainą.

 

Galerija po atviru dangumi

 

Tikrai taip. Ši galerija gausiai pasipildys 2022 metais, didžiųjų Kaunas 2022 projektų ir renginių metu.

„Galerija po atviru dangumi“ startavo 2017 metais, sulig Kaunas 2022 projekto pradžia, ir iki šiol pildosi naujais darbais

„Galerija po atviru dangumi“ pildosi įvairių Kaunas 2022 projektų ir renginių metu, programų kuratoriams kartu su partneriais, organizacijomis ir bendruomene įtraukiant į veiklas menininkus, kurie naujais dizaino ir meno objektais papildo viešąsias miesto ir rajono erdves.

„Galerijoje po atviru dangumi“ galite rasti gatvės meno, grafičių, aplinkos landšafto ir dizaino objektus, sukurtus Kauno ir Kauno rajono viešose erdvėse.

Visi dizaino ir meno objektai randasi Kaune ir Kauno rajone ir yra prieinami vaikščiojant. 2022 metais numatomas „Galerijos po atviru dangumi“ žemėlapis, kuris padės

 

Tarptautinėje dizaino tinklų Asamblėja ir Kauno dizaino įvykis

 

Atvykusios tarptautinės organizacijos Kaune surengs savo uždarus kasmetinius posėdžius.

Taip, tokia tarptautinė dizaino tinklų asamblėja Lietuvoje vyks pirmą kartą.

Dizaino festivalis, dar vadinamas „Kauno dizaino įvykiu“, įvyks 2022 m. spalio 10–14 d.

Tarptautinė dizaino tinklų asamblėja vyks 2022 m. spalio 14 d., per „Kauno dizaino įvykį“.

Jūsų lauks tarpdisciplininių renginių (parodų, dirbtuvių, susitikimų, konferencijų, instaliacijų viešose miesto erdvėse) ciklas, kviečiantis miestiečius ir miesto svečius pažinti autentiško Kauno dizaino šaknis, Lietuvos šiuolaikinio dizaino kūrėjus, dizaino inovacijas, pažangias užsienio kūrėjų praktikas. Lauksime jūsų Lietuvos dizaino forumo organizuojamame „Gero dizaino prizo“ parodoje, kviesime jus į retrospektyvinę Taros parodą, lietuviško dizaino istoriją atskleidžiančią parodą Laisvės alėjos vitrinose ir daugelį dizaino meno interakcijų.

„Kauno dizaino įvykį“ organizuoja Kaunas 2022 programa „Dizainas laimei“ ir jos partneriai.

Tarptautinė dizaino tinklų asamblėja skirta dizaino bendruomenei, dizaino politikos formuotojams ir žmonėms, kuriems yra aktualus dizaino laukas.

Tarptautinėje dizaino tinklų asamblėjoje dalyvaus šios tarptautinės ir vietos organizacijos: BEDA, ico-D; EIDD, UNESCO Dizaino miestų tinklas, Lietuvos dizaino asociacija, Lietuvos dizaino forumas.

 

Laimės diena

 

Oficialiai tarptautinė laimės diena švenčiama kovo 20 d., todėl pagrindiniai „Laimės dienos“ renginiai vyks būtent tada. Tačiau tam, kad 2022 metais laimingų žmonių būtų daugiau, tarptautinę laimės dieną minėsime kovo 18–20 d. Prie „Laimės dienos“ programos galės prisijungti ir tos įmonės ar organizacijos, kurios sekmadieniais paprastai nedirba.

Kaune „Laimės diena“ pradėta švęsti 2018 metais, kai oficialiais tarptautinės laimės dienos ambasadoriais Lietuvoje tapo projekto Kaunas 2022 komanda.

Kviečiame savo sumanymais ir idėjomis pasidalinti el. paštu irute@kaunas2022.eu. O 2022 metų pradžioje sekite informaciją Kaunas 2022 kanalais ir laukite atviro kvietimo kurti patį laimingiausią festivalį Kaune.

Tarptautinę laimės dieną gali švęsti visi, todėl visos organizacijos, iniciatyvos, įmonės, mokyklos, universitetai, darželiai gali siūlyti savo idėjas. Visos jos (ypač jeigu bus atviros žmonėms ir bendruomenei) bus įtrauktos į oficialią „Laimės dienos“ programą.

Todėl, kad Kaunas siekia tapti laimingų žmonių miestu. Kad šito titulo pasiekti būtų lengviau, tarptautinė laimės diena tapo viena iš priemonių.

Pagrindinė tema: laiminga bendruomenė – laimingas miestas.

Daugiau informacijos apie „Laimės dieną“ rasite adresu: https://www.laimesdiena.lt

Tarptautinės laimės dienos pagrindiniai renginiai vyks Kaune ir Kauno rajone, tačiau tikimės, kad 2022 metais ji taip pat bus švenčiama visoje Lietuvoje ir Europoje.

 

Programa

Spalio 23 d., 2020

Spalio 27 d. - Lapkričio 8 d. 2020

Spalio 29 d., 2020

Spalio 30 d., 2020

Pranešėjai

Dr. Ping Zheng

Mokslų daktarė

Prof. Victor Callaghan

 Esekso universitetas, JK 

Dr. Rolandas Maskoliūnas

Lietuvos mokslų akademija, ryšių su visuomene vyr. specialistas

RAMA GHEERAWO

Director, The Helen Hamlyn Centre for Design, Royal College of Art | London, UK

MAXIME FOREST

Senior researcher and lecturer at Sciences Po Paris university | Paris, France

RITA ORLANDO

Architect, Open Design School Project manager | Matera, Italy

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020