Dizainas laimei

Apie programą

Kodėl dizainas yra kelias į laimę?

 

Nes, dizainas yra santykis, padedantis stiprinti žmogaus ir daiktų, žmogaus ir aplinkos, žmogaus ir žmogaus ryšius. Kuo harmoningesnis ir tvaresnis ryšys, tuo daugiau laimės viduje ir išorėje.

Dizainas ir šiandienos miestas yra neatsiejami. Kuo stipresnis judviejų ryšys, tuo geriau atpažįstame ir įvaizdiname miestą – lengviau jame orientuojamės, oriau jaučiamės, efektyviau sprendžiame problemas ir randame išeitis iš keblių situacijų ir visų dizaino (mieste) nelaimių.

Geras dizainas yra tvarus, estetiškas, funkcionalus, gerbiantis vartotojų įvairovę, įtraukus, saugantis sveikatą, kuriantis ekonominę vertę ir žmonių gerovę.

Kai Dizainas laimei yra kultūra, Lietuva provokuojasi galimybei vadintis dizaino šalimi, o Kaunas siekia pateisinti UNESCO kūrybinio dizaino miesto vardą – kviečia kurti gero skonio ir veikimo būdo tradicijas, didinti autentiško dizaino tankį, puoselėti kūrybinę etiką ir estetiką, didinti kūrybininkų–dizainerių gretas, auginti empatijos raumenis, kelti ir spręsti nepatogius klausimus dėl miesto patogumo ir prieinamumo visiems, kurti mieste ir jo apylinkėse meno galeriją po atviru dangumi, švęsti laimę būti kartu iki ir po 2022 metų.

Narystė

Kaunas yra pirmasis miestas visoje Rytų bei Vidurio Europoje, kuriam buvo suteiktas UNESCO Dizaino miesto statusas. Į UNESCO kūrybinių miestų (ang. UNESCO Creative Cities) tinklą jis įtrauktas 2015 m. Narystės tikslas yra stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą su kūrybiniais miestais bendraminčiais, dalintis patirtimi, dizainą integruoti į vietinės plėtros strategijas ir planus, didinti galimybes dalyvauti kultūriniame gyvenime.

Nuo 2018 m. „Kaunas 2022“ yra 1993 m. įkurto tinklo „Dizainas visiems“ (ang. Design for All Europe, EIDD) narė.  Tinklas vienija beveik 40 narių organizacijų 18-oje Europos šalių, siekia gerinti gyvenimo kokybę remiantis dizaino visiems principais. Tapdami šio tinklo nare, ne tik darome pareiškimą, bet ir įsipareigojam prisidėti bei puoselėti prieinamumo ir dizaino visiems kultūrą – dizainą laimei.

Narystė

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020