Lietuvos dizaineris per “K-Totem” skulptūrą Kortreike perduoda vienybės ir solidarumo žinutę

2022-04-07

Lietuvos dizaineris per “K-Totem” skulptūrą Kortreike perduoda vienybės ir solidarumo žinutę

Ketvirtadienį, kovo 31 d., Kortrijko stotyje pristatytas naujasis “K-Totem” skulptūros dizainas. Įvyko kultūriniai mainai – dizainą sukūrė ne belgų menininkas, o kaunietis dizaineris Mantas Kuginis.

Kaip ir ant Kaune esančios belgų dovanotos skulptūros, taip ir Belgijoje, Kortreiko mieste stovinčios “K-Totem” sukuriant naują vizualą kas tris mėnesius menininkams, iliustratoriams bei dizaineriams suteikiama galimybė parodyti savo įgūdžius.

Tarp Kortrijko ir Kauno miestų užsimezgė draugystė, kuri dabar virsta meniniais mainais. Netrukus belgų dizainerė Elise Vandeplancke papuoš “K-Totem” skulptūrą, kuri dabar puošia Kauną, o lietuvių dizaineris Mantas Kuginis apipavidalino “K-Totem”, stovinčią Kortrijko mieste.

Tapęs grafikos dizaineriu, Mantas Kuginis susižavėjo šiuolaikine architektūra. Jis pastebėjo, kad Kaune vyrauja kampuoti statiniai, tačiau vienoje miesto vietoje buvo pasirinktos aiškios apvalios formos – Kauno Vienybės aikštėje. Būtent šios aikštės architektūra Mantas rėmėsi projektuodamas “K-Totem”. Todėl jo kūrinyje aiškiai transliuojama vienybės žinutė – vienybė tarp Kortrijko ir Kauno, taip pat vienybė tarp Kortrijko, Kauno, Europos ir Ukrainos. Ir nors iš pradžių vizualui buvo parinktos dvi spalvos – mėlyna ir geltona – atsižvelgiant į Europos Sąjungos spalviškumą, tačiau šiandien jos įgavo visai kitą prasmę.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020