“K-Totem” erdvinė skulptūra tapo priemone kultūrinei palaikymo žinutei Ukrainos vaikams

2022-04-04

“K-Totem” erdvinė skulptūra tapo priemone kultūrinei palaikymo žinutei Ukrainos vaikams

Kultūrinis palaikymas Ukrainai tęsiasi ir toliau  – Kauno mieste, Steigiamojo Seimo aikštėje, įkurdinta erdvinė skulptūra „K-Totem“ pakeitė savo vizualą – tuo pasirūpino menininkas Algis Kriščiūnas, specialiai šiuo tikslu sukūręs iliustraciją pavadinimu „Cut“. Ši kultūrinė žinutė sukurta su tikslu atkreipti dėmesį į labiausiai pažeidžiamas visuomenės dalis, šiuo atveju, vaikus ir tai, kaip karas paveikė jų gyvenimus bei pasaulio suvokimą.

Autorius sako, kad „Kūrinyje pavaizduotas kruvinas kirtis atskyrė dangų, tarsi peiliu nurėžė svajones. Nerūpestingos dienos liko vakar, šiandien gyvenimas – lyg plūstanti žaizda. Rytoj ten liks tik kietas randas, priminsiantis nenugalimus žmones. Ir tai, kiek daug mes galime kartu“.

„Kaunas Europos Kultūros Sostinė“ projekto programos „Dizainas laimei“ kuratorė Donata Jutkienė ir koordinatorė Lina Chmieliauskienė sako, kad „Kai kreipėmės į Algį Kriščiūną, jis buvo stipriai užsiėmęs kitomis veiklomis, skirtomis Ukrainos palaikymui, todėl maloniai nustebome, kai menininkas iš karto sutiko su idėja paskirti skulptūros vizualą šiai temai. Visą honorarą už kūrybą A. Kriščiūnas perleis „Blue/Yellow“. Gera matyti, kaip gerumas suvienija žmones, o K Totem skulptūra tampa savotiška skelbimų lenta transliuoti žinutes miestiečiams bei miesto svečiams“.

Norime priminti, jog erdvinę skulptūrą „K-Totem“ Kauno miestas gavo dovanų nuo UNESCO Dizaino miestų tinklo nario Belgijos miesto Kortreiko, siekiančio 2030 m. tapti Europos kultūros sostine.

„K-Totem“ kartu sukūrė 15 įmonių, dizaino agentūrų ir mokslo institucijų, o „Designregio Kortrijk“ pagamino naują konstrukciją ir transportavo ją į Kauną. Vizualinį skulptūros apipavidalinimą ir vėliau bus kviečiami sukurti Kauno bei Belgijos kūrėjai, taip suteikiant galimybę pristatyti visuomenei savo kūrybą kuo didesniam skaičiui vietos kūrėjų.
Erdvinę skulptūrą „Dizainas laimei“ galima įvertinti patiems – ją rasite Steigiamojo Seimo aikštėje Kaune.

Šis A. Kriščiūno darbas – dalis „Kaunas Europos Kultūros Sostinė 2022” projektų, skirtų kultūriškai palaikyti karo siaubiamos Ukrainos menininkus, kūrėjus bei gyventojus. Šiuo tikslu Kauno centriniame pašte įsikūrė kūrybinė erdvė „CulturEUkraine“, skirta bendrauti, kurti bei burtis visiems, laikinais savo namais pasirinkusiems Kauno miestą. Šioje erdvėje vyksta įvairios nemokamos veiklos, skirtos tiek suaugusiems, tiek vaikams, tad laukiamos visos iniciatyvos visų, norinčių prisidėti ir padėti (daugiau informacijos – https://kaunas2022.eu/ukraine/).

 

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020