• 2020 10 27-2020 10 31
  • Kauno menininkų namų terasa [V. Putvinskio g. 56]
  • kmn@kmn.lt
  • Kauno menininkų namai

/scape rinktinė gimė pandeminio periodo pradžioje, siekiant pakviesti garso kūrėjus pasiūlyti esamus kūrinius ar galimų kūrinių idėjas rinktinei, kuri iš vienos pusės tarsi dokumentuotų keistoką – izoliacijos ir atskirties – laiką, iš kitos – būtų paskata nenutraukti kūrybinių procesų.
Per 2020 m. vasarą visi atrinkti esami ir būsimi kūriniai įgijo garsinius pavidalus, o rugsėjį nusėdo į neplanuotą fizinio formato leidinį. Šiuo ir norisi pasidalinti su auditorija, kuriai įdomu garsas, nebūtinai atitinkantis žanrines apibrėžtis.
/scape, sumanytas kaip solidarumo projektas, tapo keturių kūrinių sutelktine. Kiekvienas jų kviečia įsitraukti į garsus, reflektuojančius izoliacijos, sulėtėjusio laiko, atskirties ir praradimo patirtis. Albumo ketvertukas: Augustė Vickunaitė, Niki Matita, entropija, La cuarta conquista de México.

Atliepdama į ištuštėjusį erdvėlaikį ir suirusį socialumą, Augustė Vickunaitė groja nostalgiją ir tuščias erdves, pasitelkusi jai būdingus instrumentus – senus juostinius magnetofonus, kurie jos surinktus skersvėjus ir vėjus paženklina triukšmais.

Niki Matita susitelkia į mūsų teisės į privatumą pasaulyje, kuriame stebėjimas tampa norma, klausimą: ji klauso ir, drauge, įgarsina galybę duomenų, kuriuos perduoda aibė duomenis renkančių įrenginių.

Duris iš slegiančio miesto koloso į kitą – legendų – laiką atveria entropija, primindamas, kad vaizduotė yra esminis įrankis siekiant neišprotėti yrančiame pasaulyje.

La cuarta conquista de México atlieka kompoziciją dvidešimčiai kėdžių tuščiame šeimyniniame restorane. Trintyje tarp grindų ir kėdžių atsirandantys triukšmai perteikia simbolinį trūkį esminiame – dalijimosi maistu – socialiniame rituale.

Muzikos albumą išklausyti galite skenuodami QR kodą savo telefone, kurį rasite prie suoliuko, esančio Kauno menininkų namų terasoje. Geresnei garso patirčiai, kviečiame užsukti į KMN Kultūros infocentrą – klausymui suteiksime ausines. Jeigu negalite klausyti kūrinių savo telefone, padovanosime jums fizinį albumą.

Daugiau:

augustevickunaite.bandcamp.com
mixcloud.com/minimatika
entropija.bandcamp.com
lacuartaconquistademxico.bandcamp.com

Išleista: 2020 m. rugsėjo 27 d.
Koncepcija, kuravimas, foto: Daina Pupkevičiūtė
Dizainas: Inga Navickaitė-Drąsutė

Albumas yra industrinės kultūros platformos MATTERS leidinys, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020