• 2020 10 23 
  • 10-17 val  
  • VŠĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“
  • Registracija iki spalio 20 d.

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA

 

Fantastika!   Kviečiame nepraleisti unikalios galimybės dalyvauti mokslinio fantastinio  prototipavimo (MFP) seminare „Kaip kurti ateities vizijas“

Šių metų  spalio  23  dieną  Kauno Dizaino įvykis ir VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ kviečia dalyvauti teoriniame praktiniame seminare, kuriame išmoksite kurti ateities verslo, mokslo ir mieto vystymosi vizijas, remiantis mokslinio fantastinio  prototipavimo (ang. Science Fiction Prototyping) metodu.  Specialistai iš Jungtinės karalystės pasidalins savo patirtimi ir pakvies išbandyti dvi metodikas, įvertinti kuriamos vizijos pagrįstumą ir jos meninę vertę.
Susidomėjimas ateitimi auga dėl spartėjančio gyvenimo tempo, žmonių noro suprasti pokyčius, tendencijas ir prie jų prisitaikyti. Automatizavimas ir dirbtinio intelekto pažanga privers vienas profesijas išnykti, bet sukurs naujas. Akivaizdu, jog visuomenė, politikai nebespėja su mokslo pažanga. Naujos technologijos, tokios kaip 5G arba genų redagavimas, gąsdina. Socialinės platformos ir jomis sklindanti melaginga informacija keičia jėgų pusiausvyrą. Didžiosios informacinės korporacijos monopolizuoja duomenų rinką. Kyla vis daugiau etinių problemų ir dilemų, kaip naudoti arba kaip valdyti šias jėgas.
Kaip nuspėti ar prognozuoti ateitį, kad galėtume jai geriau pasiruošti? Kaip išvengti klaidų investuojant lėšas ar laiką? Kaip perimti iniciatyvą ir užkrėsti pasaulį savo idėjomis? Vis daugiau kompanijų (Microsoft, Adobe) ir vyriausybių pasaulyje į pagalbą pasitelkia rašytojus fantastus, kad šie pasiūlytų įvairių, taip pat ir socialinių technologijų vystymosi ar taikymo scenarijus. Tai padeda užsakovams suprasti, į kokias sritis ar idėjas reikia investuoti. Vienas toks pavyzdys – scenarijų rinkinys „How to Run  a City like Amazon“, kurią galima perskaityti internete.

Kompanijos  Tesla  kapitalizacija viršijo 300 mrld. dolerių. Daugkartinio naudojimo raketos jau tapo kasdienybe. Kur slypi Elono Musko fenomeno šaknys? Galbūt mokslinėje fantastikoje, kurią šis antrepreneris mėgsta nuo vaikystės. Fantastika – puikus idėjų šaltinis, praplečiantis vaizduotės ribas.
Kviečiame ir jus išmokti fantazuoti, kurti pagrįstas visuomenės arba šalies, miesto ateities vizijas. Nebūtina tapti futurologu arba turėti rašytojo talentą. Pakanka išmokti naudotis mokslinio fantastinio prototipavimo metodu. Seminaro metu išmoksite kurti ateities verslo, mokslo vizijas, kurti trumpus apsakymus. O 2021 metais pakviesime į tarptautinį literatūrinį-vizualinį konkursą „Kauno ateitys“. Jo tikslas – įsivaizduoti miesto vystymosi kryptis, pasiūlyti savąją Kauno viziją.
Seminare kviečiami dalyvauti įvairių sričių smalsūs ir kūrybingi atstovai: rašytojai, menininkai, viešųjų ryšių specialistai, ekonomistai, savivaldybių darbuotojai, mokslininkai, politologai, informatikai, architektai ir t.t.
Seminaras vyks spalio 23 d. nuo 10.00 iki 17.00 val. Išklausiusiems bus įteikiami sertifikatai.
Būtina registracija.

Registruotis į seminarą kviečiame iki spalio 20 d. adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/kaunas-2022/

Seminaras nemokamas.

Pranešėjai

Dr. Ping Zheng

Prof. Victor Callaghan

Dr. Rolandas Maskoliūnas

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020