Tiesioginė transliacija

 

„Digital Heart of Kaunas“ | Skaitmeninių skulptūrų ir mobilios aplikacijos pristatymas. Iniciatorius: Kauno bienalė.

 

Nauja „Digital Heart of Kaunas“ mobili aplikacija siūlo pažinti neatrastas Kauno miesto erdves ir istorijas skaitmeninių meno kūrinių pagalba. Šiandien skaitmeninės technologijos, kompiuteriai, mobilieji telefonai užima svarbią vietą mūsų gyvenime, o kompiuteriu kuriami vaizdai tampa mūsų kasdienybės dalimi. Skaitmeninė kultūra ir skaitmeninis menas neatsilieka nuo technologinių naujovių ir kompiuterio ekrane kuriamas vaizdas tampa vienu iš šiuolaikinio meno raiškos būdų.

Kurdami skaitmeninio meno kūrinius, įvairių sričių kūrėjai naudoja tuos pačius įrankius: kritinę sąvokų, koncepcijų, idėjų, vaizdinių analizę, kuriuos naudoja ir kurdami fizinius meno objektus. Vienintelis skirtumas yra tas, kad nėra sukurto apčiuopiamo, kieto, fizinio objekto. Kompiuterio atmintyje egzistuoja tik skaitmeninė informacija. Menininko, Konstantin Djuričkovič teigimu, žmonių sukurta skaitmeninė erdvė tampa savotiška pagonybės išraiška, kuomet mes aukojame savo laiką įsivaizduojamam, bet egzistuojančiam dalykui.

Žmogaus proto konstruktai, įvairios vizijos ir fantazijos, kurias bandoma perkelti į tikrovę, sukuria galimybes įvairiems kūrybiniams projektams. Šių kūrybinių dirbtuvių pagrindinis tikslas – pažvelgti į Kauno miesto erdves, kurioms trūksta kultūringo dėmesio, ir vaizduotės, vizijos ir fantazijos pagalba sujungti vietos istorijas, pasakojimus, mitus, legendas su skaitmeninių technologijų teikiamomis galimybėmis.

Svarbu, kad sukurti nauji skaitmeniniai meno kūriniai aktualizuotų tam tikros vietos problematiką, papasakotų tos vietos istoriją (praeities, dabarties, o galbūt ir ateities) ir atspindėtų šiuolaikinio miesto kultūrines tradicijas ir vertybes (nematerialus paveldas, pratęsiamas šiuolaikinėje kūryboje). Skaitmeniniai meno kūriniai taptų galimybe vietos bendruomenei apmąstyti savo praeitį, įvertinti dabartinę situaciją, o kartu veikti ir kaip atspirties taškas formuojant miesto ateities viziją.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020