KAUNO MIESTO DALYVAVIMAS TARPTAUTINIAME PROJEKTE „T-FACTOR“

2021-06-07

KAUNO MIESTO DALYVAVIMAS TARPTAUTINIAME PROJEKTE „T-FACTOR“

Kaunas –  vienas iš tarptautinio projekto „T-FACTOR“ dalyvių.  Kaune, Aleksote, buvusioje aviacijos gamybos teritorijoje bus steigiamas Aleksoto inovacijų priemonės parkas (AIPP). Nuo 2020 m. AIPP tapo viena iš tarptautinio projekto „T-FACTOR“ pilotine teritorija. Projektas yra finansuojamas Horizion 2020 programos. „T-FACTOR“ projekto metu partneriai iš įvairių Europos šalių bendradarbiauja vystant inovatyvius miesto formavimo metodus. Projektas yra tikslingai nukreiptas į ankstyvos stadijos atsinaujinimo procesus istorinėse Londono, Bilbao, Amsterdamo, Kauno, Milano ir Lisabonos miestų teritorijose, kuriose bus išbandyta unikali ekosistema, įgalinanti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, bei naujus miesto kūrimo ir atnaujinimo būdus. Vietinės suinteresuotųjų šalių koalicijos kartu dirbs ties atnaujinamų urbanistinių vietovių plėtros planais, kurie bus naudojami kaip pradinis taškas papildomam vietovės ištyrimui, ateities erdvės vizijos formavimui, bei jos komunikacijai.

„T-Factor“ projekto komanda dirbs kaip tarptautinė praktikos bendruomenė, pristatydama novatorišką miesto mentorystės modelį, kuris sukurs daugybę bendradarbiavimo formų bandomuosiuose miestuose – įgalins kultūros ir kūrybos centrus, universitetus, verslą, investuotojus, socialines organizacijas ir bendruomenes kartu formuoti miestą transformuojantį judėjimą, įgyvendinantį paveldu, kultūra ir kūrybiškumu grįstas pokyčių strategijas.

„T-Factor“ projekto veikla skatins bendruomenių ir suinteresuotųjų šalių bendro kūrimo potencialą, apleistas teritorijas paverčiant energingomis ir atpažįstamomis miesto kūrimo laboratorijomis.

„T-Factor“ projektas dalinasi savo pirmųjų tyrimų įžvalgomis, kuriose išryškinami akcentai ir apie laikino panaudojimo miesto pertvarkymo Europoje ir už jos ribų istorijos.  Birželio 8 d. viešame virtualiame renginyje kartu diskutuosime ir aptarsime šias  pirmąsias laikinojo vietos panaudojimo gerąsias tarptautines praktikas, kuriomis pasidalins partneriai iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių.

Daugiau informacijos

https://www.t-factor.eu/temporary-use-and-urban-regeneration-designing-participatory-futures-2/

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020