Kviečiame pamatyti dokumentinį filmą pristatantį lietuviškojo dizaino istoriją – „15×2 LT dizainas“

2021-07-13

Kviečiame pamatyti dokumentinį filmą pristatantį lietuviškojo dizaino istoriją – „15×2 LT dizainas“

Asociacija Lietuvos dizaino forumas ir LRT pristatė bendrą projektą – dokumentinį filmą „15×2 LT dizainas“. Jame 15 nusipelniusių Lietuvos dizainerių apmąsto 15 metų Lietuvos dizaino raidą. Šalia jų sukurtų ir daugelyje pasaulio šalių eksponuotų daiktų filme išgirsime atsakymus į klausimus: kokia buvo nepriklausomos Lietuvos dizaino pradžia, kas yra produkto dizainas, kokia jo funkcija, koks yra tvarus dizainas, ar Lietuva turi savo dizaino stilių.

Prieš 15 metų buvo įsteigtas Lietuvos dizaino forumas, suorganizuota paroda „10 x geriau“ ir pirmoji „Dizaino savaitė“. Taip pat šį laikotarpį buvo suorganizuotos 27 dizaino krypties parodos konkurso „Geras dizainas“ pagrindu. Parodos buvo pristatomos ir užsienio šalyse, o susikūrus nepriklausomai iniciatyvai „Lithuanian Design Block“ suvienijo lietuviškojo dizaino industriją dalyvavimui tarptautinėse mugėse.

„Nė vienas laikmetis nebuvo toks produktyvus ir aktyvus lietuviškame dizaine, todėl labai svarbu jį užfiksuoti ir apibendrintai pristatyti sau patiems ir visam pasauliui. Tikėkimės, tai bus gera pradžia tolimesniems pasiekimams.“ – teigia žurnalo „Centras/Interjeras.lt“ leidėjas bei vienas Lietuvos dizaino forumo steigėjų Vytautas Gurevičius.

Šis dokumentinis filmas yra atrinktas ir įtrauktas į Resene Design+Architecture Film Festival‘21 (Naujoji Zelandija) programą.

Režisierė: Laura Udrė

Operatorius: Nikolas Verseckas

Dokumentikoje kalbėjo: Nauris Kalinauskas, Dalius Razauskas, Rasa Balaišė, Neringa Dervinytė, Juozas Brundza, Barbora Adamonytė Keidūnė, Julius Bučelis, Paulius Vitkauskas, Studija etc.etc., Saulius Jarašius, Martynas Kazimierėnas, Studija INDI, Žilvinas Stankevičius, Rapolas Gražys.

Kviečiame pamatyti: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000154244/filmas-15×2-lt-dizainas?fbclid=IwAR3MtN-nW7kB0YkBfbkthSdD6POpyidKgbknA_DYh46UL8auv0yyJoT66kg  

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020