Kaunas gavo dovanų raidę „K“!

2021-12-17

Kaunas gavo dovanų raidę „K“!

Ir tai ne šiaip raidė, o daugiafunkcinė erdvinė skulptūra. „K-Totem“ tampa vietos kūrėjų – grafikos dizainerių ir iliustratorių – saviraiškos erdve. Ši idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. Kortreikas, 2030 m. siekiantis tapti Europos kultūros sostine, dovanoja Kaunui trimatę „K“ raidės skulptūrą, kurios vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atnaujins ir tokiu būdu suteiks galimybę pasirodyti kuo daugiau vietos kūrėjų.
Steigiamojo Seimo aikštė šiam abjektui buvo pasirinkta dėl išskirtinio pasiekiamumo tiek vairuojantiems, tiek pėstiems Kauno gyventojams bei svečiams. Tai – viena judriausių miesto arterijų, kuriose nuolatos vyksta judėjimas. „K Totem“ organiškai įsiliejo į aikštės erdvę bei papildė joje esančius elementus. Dabar kiekvienas, važiuodamas ar eidamas pro šalį, gali pamatyti „K-Totem“ ir pasidžiaugti gražia lietuvių ir flandrų draugyste.
Vizualinį erdvinės skulptūros apipavidalinimą bus kviečiami sukurti Kauno kūrėjai. Vizualinis turinys planuojamas atnaujinti 2-3 kartus per metus, taip suteikiant galimybę pristatyti visuomenei savo kūrybą kuo didesniam skaičiui vietos kūrėjų. Taip pat planuojama kartu su Korteiko miestu organizuoti dizainerių mainus – Kortreiko kūrėjų sukurti vizualai būtų eksponuojami ant Kaune instaliuotos „K-Totem“ skulptūros, o Kauno kūrėjų – ant Kortreike stovinčios erdvinės skulptūros, taip viešinant abiejų miestų dizaino miesto identitetą ir bendradarbiavimą.
Pirmojo, šiuo metu esančio „K-Totem“ apipavidalinimo autorius, dizaineris Tadas Bujanauskas sako, jog kadangi ši „K-Totem“ skulptūra yra skirta Kaunui, ir tai, jog ji yra „Kaunas 2022” projekto dalis, Kauno simboliai, atsiradę ant jos, atrodė logiškiausias ir kauniečiams artimiausias bei įdomiausias sprendimas. Juos apžiūrėti, surasti, pagalvoti kur jie yra mieste tampa savotišku žaidimu tiek suaugusiems, tiek vaikams. Kalbant apie spalvas, norėta, kad skulptūra atrodytų kiek galima gyvesnė šiuo tamsiu periodu.
Kortreiko ir Kauno delegacijos susipažino UNESCO Kūrybinių miestų tinkle (UCCN) – abu miestai priklauso UNESCO kūrybinių miestų dizaino sričiai.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020