Kauno
DIZAINO įvykis

10.23-31.2020 | Dabarties ateities miestas

Manoma, kad 2050 m. planetoje gyvens net trečdaliu daugiau žmonių nei šiandien. Iš 9,2 milijardo 70 proc. jų įsikurs miestuose. Augant gyventojų skaičiui, tankėjant miestams viso pasaulio architektai, urbanistai, dizaineriai, kūrėjai ieško atsakymų, kokie bus ateities miestai: kaip juos reikia planuoti šiandien, kad juose darniai ir tvariai galėtume gyventi rytoj, koks turėtų būti gyvenimas bendruomenėje, kaip skaitmeninimas keičia mūsų gyvenimo būdą, kaip atrodys gyvenamoji fizinė aplinka ir ar išsaugosime asmeninę erdvę?

  • 10.23-31.2020
  • Dizainaskaune.lt
  • info@dizainaskaune.lt
  • Dabarties ateities miestas
  • The Present. The Future. The City

Kauno DIZAINO įvykis  yra kelių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas išsiaiškinti, diskutuoti apie miesto ir dizaino klausimus, susipažinti su gerosiomis šalies ir užsienio miestų praktikomis bei konkrečiais dizaino pavyzdžiais. Ką reiškia būti Dizaino miestu? Kaip miestui tapti geru miesto dizaino ir viešosios aplinkos formavimo užsakovu? Kaip veikia ir kokiais lūkesčiais gyvena dizaino bendruomenė Dizaino mieste? Ar miestiečiai junta dizaino pridėtinę vertę?

Miestai keičiasi taip sparčiai, kad tokių, kokius juos matome šiandien, netrukus nebebus. Pandemijos vaizduotė įsiūbavo įvairių scenarijų modeliavimą: nuo globalaus kaimo idėjos iki grįžimo prie pirmykščių kolektyvinio sugyvenimo formų. Šiandien, kad ir kaip norėtume to išvengti, susiduriame su neįprastos pandemijos realybe, kuri verčia dar kartą ir dar stipriau permąstyti, kaip ir kur gyvename, kaip dirbame, atgauname fizines ir dvasines jėgas, kaip bendraujame ir palaikome socialinį santykį, ar saugiai mokosi ir žaidžia mūsų vaikai, ar esamos erdvės nevaržo mūsų tėvų ir senelių, negalią turinčių miesto gyventojų ar pėsčiųjų judėjimo, kaip kuriamos ir kokios mus supa viešosios, žaliosios zonos bei aplinkos ir ar esame jų bendrakūrėjai?

Neretai miestas tampa dramatiškos atskirties ar sparčiai plintančių infekcijų vieta, todėl harmoningos, saugios, tvarios, įtraukios aplinkos kūrimas, su pagarba vietos palikimui, bendruomenei, santykyje su vidiniais žmogaus bioritmais ir gamta yra vienas svarbiausių šiandienos ir rytojaus iššūkių ne tik trumpuoju nepaprastos padėties, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje. Kokią jėgą savyje slepia ir ką gali šiame kontekste dizainas? Dizainas kaip fenomenas, apjungiantis meną, kultūrą, kūrybišką mąstymą, industrijas ir technologijas?

Renginio metu vyks diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir pokalbiai, gyvos transliacijos ir kitos viešos erdvių aktyvacijos. Startuos dizaino artefaktų viešose Kauno erdvėse paroda.

Programa

Spalio 23 d., 2020

Spalio 27 d. - Lapkričio 8 d. 2020

Spalio 29 d., 2020

Spalio 30 d., 2020

Pranešėjai

Dr. Ping Zheng

Mokslų daktarė

Prof. Victor Callaghan

 Esekso universitetas, JK 

Dr. Rolandas Maskoliūnas

Lietuvos mokslų akademija, ryšių su visuomene vyr. specialistas

RAMA GHEERAWO

Director, The Helen Hamlyn Centre for Design, Royal College of Art | London, UK

MAXIME FOREST

Senior researcher and lecturer at Sciences Po Paris university | Paris, France

RITA ORLANDO

Architect, Open Design School Project manager | Matera, Italy

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020