“Dizainas laimei” programa pristato parodą “Baltic Vibe”

2022-06-07

“Dizainas laimei” programa pristato parodą “Baltic Vibe”

Niekas nepaneigs, kad tris Baltijos šalis – Latviją, Estiją ir Lietuvą sieja ne tik sienos žemėlapyje, bet ir istorinis paveldas bei kolektyvinės atminties gyvumas. Visos šios tautos artimos savo pamatinėmis vertybėmis, tradicijomis, kultūrinėmis ištakomis, gamtos unikalumu bei amatais. Būtent tai įkvepia vietos menininkus, kurių kūryba, turinti savitą, unikalų braižą, tuo pačiu turi ir bendrų, baltiškų sąlyčio taškų. Paroda „Baltic Vibe“ – būtent apie tai.

„Baltic Vibe“ parodoje pristatomi 7-ių menininkų iš Lietuvos, Estijos bei Latvijos keramikos ir stiklo dizaino objektai. Eksponuojamuose kūriniuose Baltijos šalių kultūros bei gamtos autentiškumas atskleidžiamas pasitelkiant keturis pagrindinius stichijos kūrimo elementus, sudarančius visatą – žemę, orą, ugnį ir vandenį. Žemė yra vandens stichijos pradmuo, o žemiškasis gelmių vanduo laikomas moteriškuoju pradu. Oras – tai ugnies stichijos pradmuo, o dieviška aukštybių ugnis – vyriškasis pradas. Ugnis ir vanduo yra viso pasaulio vyksmo, kūrybos pagrindas. Šių keturių elementų visuma – visa jungianti ir žadinanti ašis – žmogus, tarsi gyvybės medis stovintis keturių pagrindinių elementų centre.

Kūrinių koncepcijose susipina tradiciniai amatai, šiuolaikinės technologijos ir individualus menininkų kūrybos identitetas. Pasitelkiant organines formas, linijas, plastines bei technines išraiškos priemones bei spalviškumą atskleidžiamas Baltijos šalių gamtos autentiškumas, kultūros paveldo savitumas ir išskirtinumas. Menininkų kūrybos ieškojimuose, faktūrų ir formų dinamikoje atsiskleidžia  įvairialypis baltiškasis gamtovaizdis, jūra, kopos, smėlis, ežerai, upės, pelkynai, uolos bei baltiškajam klimatui būdingi gamtos reiškiniai, susipinantys su baltų mitologija bei folkloru.

Parodoje eksponuojami Lauros Rainės (Lithuania), Monikos Gedrimaitės (Lithuania), Baiba Dzenite (Latvia), Ieva Birģele (Latvia), Janis Kononovs (Latvia), Kristel Kärdi (Estonia), Maria Kim (Estonia) darbai.

 

 

Parodos kuratorė: Donata Jutkienė

Projekto vadovė: Valentina Kovališina

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020