Belgų dizainerė sukūrė naująjį vizualą “K-Totem” Kaune

2022-06-29

Belgų dizainerė sukūrė naująjį vizualą “K-Totem” Kaune

Kaunas pasipuošė nauju, Kortreiko (Belgija) grafikos dizainerės Elise Vandeplancke sukurtu vizualu!

Šis kūrinys dedikuotas miestų draugystei, kuri užsimezgė jau prieš kelerius metus tarp Kauno ir Kortreiko, o “K-Totem” skulptūra tapo puikia plotme įvairioms vizualinėms žinutėms.

Visai neseniai “K-Totem”, stovinti Kortreiko mieste, pasipuošė lietuvių dizainerio Manto Kuginio kurtu vizualu.

Kviečiame artimiau susipažinti su Elise:

Elise, kaip prisistatytumėte Lietuvos žmonėms?

Esu iliustratorė, gyvenu ir dirbu Kortrijko mieste, Belgijoje. 2015 m. baigiau grafikos dizaino studijas Sint-Lucas mieste Gente. Po magistrantūros studijų Belgijos reklamos mokykloje pradėjau grafikos dizainerės karjerą, o nuo 2020 m. pradėjau dirbti laisvai samdoma iliustratore ir dabar piešiu laikraščiams, žurnalams, reklamai, plakatams bei pakuotėms.

Ar galite plačiau papasakoti apie dizainą, kurį sukūrėte “K-totem”? Kokia žinutė slypi už jo? Kokią istoriją norite juo papasakoti? Iš kur sėmėtės įkvėpimo?

Pagrindinė žinutė yra draugystė – miestų draugystė tarp Kortrijko ir Kauno. Ši tema – gražus simbolis, su kuriuo galima labai sėkmingai dirbti. Vizualą suskirsčiau į 4 skirtingus dizainus, kurie varijuoja nuo labai švaraus grafinio dizaino iki labai tiesioginės ir spontaniškos iliustracijos. Kurdama visuomet stengiuosi surasti derinį šiame spektre – ar noriu dirbti grafiškai ir griežtai, ar pasirinkti spontanišką iliustraciją? Su “K-totem” kūryba dirbti buvo smagu, kadangi turėjau galimybę parodyti skirtingas savo kūrybos puses. Toks kūrybos būdas taip pat leidžia man pasiekti daugybę skirtingų žmonių, kadangi kiekvienas kūryboje ieško  skirtingų dalykų.

Šiek tiek apie dizaino elemenus:

Juostelės: juostos yra iš dviejų skirtingų pusių, o viduryje susijungia ir sudaro unikalią formą. Ši unikali forma simbolizuoja dviejų miestų bendradarbiavimą.
Gėlės: gėlės augdamos iš skirtingų vietų susijungia (susijungimas simbolizuoja miestų draugystę). Nors viršūnėje gėlės susijungia ir sudaro gražią visumą, jos egzistuoja ir atskirai.
Abstrakčios formos: dvi formos, kurios šiek tiek skiriasi viena nuo kitos ir kartu papildo viena kitą. Formos gerai atrodo pavieniui, bet dar gražiau atsiskleidžia, kai jas matote kartu.
Du žmonės apsikabina: tai labai tiesioginė iliustratyvi forma, vaizduojanti draugystę.

Kaip manote, kokius jausmus jūsų “K Totem” vizualas sukels žmonėms?

“K-totem” skulptūra yra pastatyta viešojoje erdvėje ir bus matoma daugeliui skirtingų žmonių jų kasdieniniame gyvenime. Stengiausi sukurti lengvai prieinamą dizainą, kuriame būtų daug spalvų, kad galėčiau pasiekti kuo daugiau skirtingų žmonių. Noriu praskaidrinti jų dieną ir sukelti bent jau mažą šypseną.

Ar skulptūra “K Totem” yra gera priemonė dizaineriui transliuoti savo žinią, atskleisti savo mintis?

“K-totem” nėra lengva medija, nes iš kiekvienos pusės jis atrodo skirtingai. Paprastai kuriu piešinius, kuriuos galima pamatyti tik iš vienos pusės, pavyzdžiui, atspaudą popieriaus lape arba vaizdą kompiuteryje. Skirtingos “K-Totem” pusės daro tai itin sudėtinga, bet kartu ir įdomia užduotimi.
Man buvo labai svarbu, kad dizainas gerai atrodytų ne tik iš toli, kai pravažiuoji pro jį automobiliu ar dviračiu, bet ir tada, kai priartėji arčiau. Būtent todėl ir teko ieškoti tobulos dermės tarp kūrinio detalių.

Kiek laiko jau kuriate dizainą? Prie kokių projektų paprastai dirbate?

Kvietimą savo komunijos vakarėliui sukūriau, kai man buvo 12-os metų, o nuo 15-os metų pradėjau kurti pranešimus apie kūdikio gimimą ir plakatus vakarėliams. Būdama 23-ių metų pradėjau dirbti kaip grafikos dizainerė, kūriau dizainą Briugės miesto kultūriniams renginiams. Be to, visada kūriau dizainą draugams ir šeimos nariams, daugiausia plakatus, logotipus, firminį stilių ar interneto svetaines. Važiuodama į darbą traukiniu pradėjau piešti, o pradėjusi skelbti savo darbus “Instagram” tinkle pradėjau gauti vis daugiau užsakymų iš įmonių. Prieš dvejus metus išėjau iš darbo įmonėje  ir dabar dirbu laisvai samdoma iliustratore, dažniausiai kuriu iliustracijas nacionaliniams ir tarptautiniams laikraščiams, žurnalams ar tinklaraščiams. Taip pat kuriu pakuočių dizainą, plakatus bei animaciją.

Koks buvo ambicingiausias ar sudėtingiausias projektas, prie kurio dirbote anksčiau? Ar tuo projektu labiausiai didžiuojatės?

Sunku pasakyti. Paprastai man sunkiau kurti ką nors draugams nei įmonėms. Labai didžiuojuosi dirbdama tokiems laikraščiams kaip Belgijos laikraštis “De Morgen” arba Olandijos laikraštis “De Volkskrant”. Tačiau lygiai taip pat didžiuojuosi dizaino darbais, kuriuos per daugelį metų sukūriau mūsų vietiniam riedlenčių parkui “Jansan”. Neseniai taip pat gavau užsakymą sukurti iliustracijas bendrovei “Meta”, kurias ji naudos programėlėje “Facebook Messenger”. Visus projektus stengiuosi vertinti vienodai, nesvarbu, ar tai būtų ne pelno siekianti organizacija, ar didelė tarptautinė bendrovė. Šią vasarą taip pat organizuoju zinų ir iliustracijų festivalį Kortrijke, šiuo projektu taip pat labai didžiuojuosi.

Kur matote save po penkerių metų?

Pastaraisiais metais pradėjau tapyti, ieškau būdų, kaip sujungti savo iliustracijas su tapyba. Labai tikiu, kad man pavyks šioje srityje nemažai pasiekti. Taip pat ateityje norėčiau  kurti animaciją muzikiniams klipams.

Ačiū!


“K-Totem” skulptūrą sukūrė 15-a įmonių, dizaino agentūrų ir mokslo institucijų, kurios įsikūrę Kortreiko mieste, Belgijoje. „Designregio Kortrijk“ Kortreike pagamino naują „K-Totem“ konstrukciją ir atgabeno ją į Kauną 2021-ųjų metų rudenį. Erdvinė skulptūra įsikūrė Kauno centre, Steigiamojo Seimo aikštėje. Vizualinį erdvinės skulptūros apipavidalinimą jau kūrė ir kurs vietos ir užsienio kūrėjai, o vizualinį turinį planuojama atnaujinti 2-3 kartus per metus, taip kūrėjams suteikiant galimybę visuomenei pristatyti savo kūrybą.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020