Atkuriant pasaulį / UNESCO kūrybinių miestų diskusija apie dizaino vaidmenį

2020-07-22

Atkuriant pasaulį / UNESCO kūrybinių miestų diskusija apie dizaino vaidmenį

2020 m. liepos 13-15 d. pirmą kartą UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklo istorijoje įvyko virtualus susitikimas, turėjęs įvykti Brazilijoje, Santos mieste, tačiau dėl pasaulį ištikusios pandemijos, perkeltas į virtualią erdvę. Išnaudojant šiandieninių technologijų teikiamas galimybes, miestai nariai susijungė ir pasidalino patirtimi su visu pasauliu, kaip kiekvienas jų sprendžia susidariusias ekonomines, sveikatos, socialines ir aplinkosaugines situacijas. Tinklo miestai ir situacijos, su kuriomis kiekvienam teko paskutiniu metu susidurti, yra unikalūs, tačiau juos visus vienija bendras įsitikinimas, kad dizainas gali būti priemone, sukuriančia teisingesnę, tvaresnę ir saugesnę ateitį mums visiems.

 

Prie tinklo prisijungus 9 naujiems miestams – Asahikawa, Baku, Bankokas, Cebu, Fortaleza, Hanojus, Muharraq, Querétaro, San José – tinklas dabar skaičiuoja 40 dizaino miestų.

Ryškiausias susitikimo akcentas – virtuali panelinė diskusija „The Power of Design to React and Restart the World“, suorganizuota ir transliuojama iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biuro. Ši tarptautinė diskusija – apie įkvepiančius Dizaino miestų pavyzdžius, kaip buvo naudojami novatoriški dizaino sprendimai, padedantys bendruomenėms prisitaikyti, išlikti saugiems ir palaikyti tarpusavio ryšius šiais precedento neturinčiais laikais. Keiptauno, Dunddee, Geelongo, Helsinkio, Kortrijko, Monrealio, Saint-Etienne, Singapūro, Kauno, Kuritibos ir Wuhano miestai pristatė savo projektus daugiau kaip 1700 žiūrovų auditorijai iš viso pasaulio.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020